درباره راستیکور
ABOUT US
درب کشویی چوبی یکی از مدل‌های جذاب و متفاوت ساخت درب در سال‌های اخیر است. گروه صنعتی تهران یراق، با الهام از درب‌های کشویی قدیمی، ریل‌هایی متناسب با دیزاین داخل ساختمان طراحی کرده‌اند. از مزایای استفاده سیستم ریل مخصوص درب کشویی می‌توان به کاربردی بودن، اشغال کمترین فضا برای باز شدن درب، جذابیت بسیار بالا، ارزش آفرینی و زیبایی خانه اشاره کرد.
همان‌طور که می‌دانید فضای داخلی یک ساختمان از درب‌های مختلفی تشکیل شده است و هرکدام از این درب‌ها برای باز و بسته شدن به فضای زیادی نیاز دارند. با توجه به اینکه درب ریلی در امتداد دیوار و بدون چرخش حرکت می‌کند، یک گزینه ایدئال برای استفاده در فضاهای کوچک است. همچنین می‌توان در یک راهرو یا اتاق کوچک این سیستم را جایگزین درب‌های لولایی نمود.
شما می‌توانید با استفاده از درب‌های کشویی مقدار زیادی از فضای اشغال شده خانه‌تان را خالی کنید. درب کشویی به‌راحتی باز و بسته می‌شود و نیاز به نیرو و توان زیادی برای جابجایی آن نیست. به همین دلیل انتخابی مناسب برای افرادی است که امکان حرکت برای آن‌ها فراهم نیست یا به‌سختی حرکت می‌کنند. البته این ریل‌ها فقط مخصوص درب‌های بزرگ نیست و برای درب کابینت و میز کنسول هم می‌توان از آن استفاده کرد.
گروه صنعتی تهران یراق افتخار دارد که برای اولین بار در ایران طیف گسترده‌ای از یراق‌آلات و قرقره های کشویی دیواری جهت درب‌های ریلی دکوراتیو‌‌‌ را با نام تجاری راستیکور تولید و به بازار ایران عرضه کند. تمامی محصولات این شرکت در داخل کشور تولید شده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.
شما در استفاده از کیت ریل کشویی درب محدودیتی ندارید. یراق‌آلات “راستیکور” تنوع بسیار بالایی دارند و برای استفاده در سبک‌های مختلف دکوراسیون مناسب هستند. طیف گسترده محصولات راستیکور به شما اجازه می‌دهد طرحی متناسب با سایر اجزا دکوراسیون خانه‌تان انتخاب نمایید.
سبک رایج برای ساخت درب‌های این سبک، روستیک است و برای ساخت درب‌های کشویی چوبی می‌توان از انواع چوب با جنس و بافت مختلف استفاده کرد. البته این نشان از محدودیت در اجرای طرح نیست و یراق‌آلاتی برای درب‌های مدرن هم موجود است.ریل‌های کشویی چه وزنی را تحمل می‌کنند؟
ساختار ریل‌های کشویی از فلز است و توانایی تحمل وزن درب تا ۸۰ کیلوگرم را دارند. با توجه به اینکه درب‌های چوبی یا شیشه‌ای رایج مورد استفاده در ساختمان وزنی کمتر از ۸۰ کیلوگرم دارند، مشکلی در استفاده از این ریل‌ها نخواهید داشت.

ریل‌های راستیکور برای چه درب‌هایی مناسب هستند؟
شما از امکان استفاده از سبک‌های مختلف درب با متریال مختلف را خواهید داشت. مجموعه ((راستیکور)) ریل‌های مخصوص درب‌های شیشه‌ای و فلزی را هم آماده ارائه به مشتریان گرامی دارد.جنس ریل و یراق‌آلات راستیکور و روش نصب آن چگونه است؟
جنس ریل و تمامی یراق‌آلات تولید شده از آهن است و مقاومت بسیار بالایی در برابر فشارهای ناشی از باز و بسته شدن درب دارد. کیت کامل یراق‌آلات راستیکور شامل تمامی پیچ‌ها و تجهیزات موردنیاز برای نصب ریل بر روی درب و دیوار است. این پکیج شامل ریل، هنگر (قرقره)، اتصالات و راهنمای زیر درب است. برای نصب یراق آلات کشویی درب نیاز به تخصص بالایی نیست و هر استادکار نجار توانایی نصب آسان آن را خواهد داشت.آیا از این ریل می‌توان برای درب‌های ورودی استفاده کرد؟
هرچند که می‌توان از قفل برای بستن درب‌های کشویی استفاده کرد؛ اما با توجه به اهمیت حفظ امنیت خانه، برای ساخت درب ورودی معمولاً از درب کشویی استفاده نمی‌شود. برای درب‌های داخل ساختمان هیچ محدودیتی نخواهید داشت. درب کشویی پس از نصب بین ۵ تا ۱۰ میلی‌متر از دیوار فاصله دارند که این فضا را می‌توان با استفاده از نوارهای درزگیر موجود در فروشگاه‌های ابزار یراق پوشش داد.

خرید ریل و یراق‌آلات درب کشویی
در بازار ایران به‌صورت محدود این ریل‌ها و تجهیزات آن به کشور وارد می‌شد. قیمت این محصول وارداتی برای استادکار ایرانی به‌مراتب بالاتر محصولی است که در داخل کشور قابلیت تولید داشت. مجموعه تهران یراق تمامی تجهیزات پکیج ریل درب کشویی را در داخل کشور، باکیفیت بالا و قیمت مناسب با نام “راستیکور” به مشتریان گرامی عرضه کرده است.